Що робити якщо скрипить двері? Всі способи змастити петлі дверей

мастило дверей

Одной з самих повсякденних домашніх негараздів можна назвати таку, здавалося б, дрібниця, як дверний скрип. Так, це не страшна з проблем, однак диявол криється в деталях. Скрипучі двері є цілком добротним подразником, і здатна коригувати настрій людини в гіршу сторону. Це природно, адже постійний неприємний різкий звук може вивести зі стану рівноваги кого завгодно. Звідси необхідність розібратися з причинами виникнення даної проблеми і способами її усунення.

Чому скрипить двері?

В принципі, основною причиною скриплячому двері є тертя її полотна об дверну коробку. Найчастіше це сезонне явище, пов’язане з підвищенням вологості в приміщенні. Якщо ж проблема не знає кордонів і обитель перетворилася в музичну шкатулку, причини оного можуть бути наступними:

  •     виробничий брак, пов’язаний з неправильною приваркой петель до полотна;
  •     погана мастило петель або її відсутність, що призводить до різкого скрипу;
  •     відсутність в петлях кульок, які беруть на себе вагу двері;
  •     зайва щільність зіткнення обшивки з дверним полотном;
  •     торець стикається з лиштвою;
  •     знос старих петель;
  •     розхитані фіксують елементи для петель.

Причин, як очевидно, більш ніж достатньо. Найчастіше все впирається або в проблеми з петельним елементом, або в некоректність зіткнення дверей і дверної коробки. Недостатність мастильного матеріалу також може виявитися тією самою причиною, через яку скриплять двері.

Що робити, якщо скрипить вхідні двері?

Найчастіше проблеми виникають саме з дверима вхідний. Причини в тяжкості металевої конструкції і більшого навантаження на петельную систему – полотно може провисати. У цьому випадку використовується мастило дверних петель. Обробка зазвичай робиться спеціальним маслом або навіть звичайним машинним.

Ще буває, що петельная система дверей недостатньо зафіксована шурупами. Тут можна просто більш щільно закрутити шурупи. Якщо вони обертаються, їх можна зафіксувати склеєної парою сірників, зробивши щось на зразок дюбеля і з його допомогою зафіксувати шуруп.

Часто металеві дверні конструкції грішать скрипом через засмічення навісного отвори стружкою. Тут доведеться знімати полотно двері для ретельної прочищення навісів від сміття і стружки.

Мастило проти скрипу всередині будинку

Скриплять не тільки масивні вхідні конструкції. Міжкімнатні двері також помічені в цьому поганому ділі. Найчастіше причина оного полягає в елементарному висиханні мастила петель. Але іноді неприємні звуки можуть виникати і за більш вагомих причин. Наприклад, при поломці фурнітури або зміщенні дверного полотна. Тут вже потрібно повноцінний ремонт і заміна зношених елементів.

І ще. Щоб уникнути тертя лиштви про торець, важливо враховувати способи кріплення самих лиштв. Краще, якщо це будуть фінішні цвяхи і саморізи. Рідкі цвяхи зручні при нанесенні, але це не кращий варіант, коли потрібно демонтаж. Та й надійність тих же саморізів куди більш істотна.

Що можна використовувати як мастильний матеріал?

Будь-який автовласник знає, що таке машинне масло. Це цілком слушно засіб для обробки елементів, що приводять двері в рух. Крім того, можна використовувати той же автомобільний литол. Це ще більш надійне рішення проблеми.

Також відмінно себе покажуть універсальні мастила. Наприклад, дуже хвалять в подібних справах мастильний матеріал Molykote. Також можна взяти на озброєння аерозолі Liqui Moly або старий добрий спрей WD. Правда ефект від використання спреїв зазвичай недовгий, оскільки їх завдання все-таки не змащувати, а випереджати цей процес.

А ще можна приготувати графітний мастильний матеріал з олівця. Раскрошенную графіт здатний вирішити проблему скрипу, адже в ньому є віск і масла. Для цього матеріал просто засипають в щілини петель.

Потрібні інгредієнти для створення мастила можна знайти серед інших об’єктів повсякденному житті. Пісне масло, віск і навіть рідке мило можуть бути використані в якості мастильного матеріалу для дверей, які видають скрип.

Правда, це вже такі крайні підручні засоби. Вони можуть лише тимчасово виручити, але для вирішення проблеми скрипучих дверей раз і надовго краще використовувати більш ефективні масла.