Як вибрати міжкімнатні двері?

Зонування простору і декоративна складова. Ось 2 постулату, які коротко характеризують такий важливий елемент будь-якого приміщення, як міжкімнатні двері. Безумовно, перелік функцій можна розширити, вказавши на звукоізоляцію і захисну специфіку дверей як предмета інтер’єру. Однак саме міжкімнатні розподіл і естетична складова є головними завданнями дверей усередині будинку.

Важливість даного елемента побуту має на увазі вміння вибирати. Вибір дверних виробів для внутрішніх приміщень грунтується на 3-х складових. Рішення приймається з урахуванням матеріалу виготовлення, особливостей конструкції і технології виробництва. Тут важливо враховувати не тільки декоративне відповідність вироби інтер’єру, але і його практичність, а також умови експлуатації. В даному матеріалі будуть розглянуті всі типи міжкімнатних дверей в розрізі їх призначення.

Особливості конструкції внутрішніх дверей

Мається на увазі спосіб відкриття міжкімнатних дверей. Тип конструкції повинен відповідати не тільки візуальним очікуванням, а й оптимально вписуватися в інтер’єр дверного полотна, так і характер самого приміщення також має вагу. У цьому розрізі можна виділити 4 категорії дверей за типом відкриття.

 • распашні;
 • розсувні;
 • складні;
 • маятникові.

Распашні дверні системи це стандарт. Вони відмінно підходять будь-якому приміщенню як декоративно, так і по відношенню до геометрії. Це звичайні міжкімнатні двері, що відкриваються в одну сторону. Можуть бути правостороннього або лівостороннього типу, а також відкриватися всередину або назовні.

Розсувні або купейні дверні конструкції стануть оптимальним вибором для тих, у кого в житло кожен квадратний метр на вагу золота. Вони ставляться на спеціальні рейки, що дозволяють полотну рухатися горизонтально. До недоліків таких дверей відносяться недостатня звуко- і теплоізоляція.

Складна або двері-гармошка, по суті, є варіантом розсувної системи, також орієнтованим на оснащення невеликих приміщень. Вона складається з двох частин і справді не стільки закривається, скільки складається подібно гармошці. Це відмінний засіб зонування, здатне до того ж підкреслити індивідуальність житла.

Митників або хитні двері можна назвати хорошим вибором для зонування офісних приміщень або студій. Вони відкриваються в обидві сторони, автоматично стабілізуючись по центру. Цікаве таке рішення, коли перетин дверного простору є надмірно активним.

Технологія виробництва міжкімнатних дверей

Тут уже мова піде про структурні особливості внутрішніх дверей, а також про матеріали, які беруть участь в процесі їх виробництва. В цьому плані всі різновиди міжкімнатних дверних конструкцій укладаються в 3 категорії.

 • полотно з масиву без покриття;
 •  полотно, вкрите шпоном;
 • ламіновані полотна.

Натуральний дерев’яний масив є найбільш декоративно цінним матеріалом. Дерево збагачує вигляд двері природним малюнком, виглядає як дорога і завжди актуальна класика. Однак в практичному відношенні масив грунтовно програє штучних матеріалів, особливо якщо мова йде про стійкість до вологи.

Шпоновані міжкімнатні двері стануть прекрасним вибором. Це щось середнє між дорогим і нестійким масивом і дешевшим, але малоестетичний ламінітом. Тут дерев’яне полотно покривається суцільним шаром шпону – зрізу дорогих порід дерев. Шпон забезпечує більшу практичність, такі двері можна ставити на кухні і в ванну.

Якщо треба оснастити дверний перегородкою ванну, де вже занадто висока вологість і постійні розливи, краще зробити вибір на користь ламінованих міжкімнатних дверей. Покриті ламінованої штучної плівкою вони забезпечують найвищий рівень зносостійкості. Хоча і не мають зовнішнього лиску виробів з масиву і шпону.

На чому зупинитися при виборі полотна?

Дверне полотно є основою вироби. Воно може оснащуватися зовнішнім покриттям, може бути без нього. У будь-якому випадку це арматура конструкції, і вибір правильного матеріалу тут надзвичайно важливий.

Сьогодні міжкімнатні двері виготовляють з найбільш традиційних і звичних для побуту матеріалів.

 •     натуральний масив дерева;
 •     деревні плити;
 •     скло;
 •     пластик.

Іноді в процесі бере участь метал, але це відносна рідкість. Про натуральному дереві було сказано вище. Це естетичний, але невологостійкі матеріал.

Скляні міжкімнатні двері ціни і плитні матеріали, ніби ДСП і МДФ, стануть найкращим вибором для міжкімнатного поділу кухні або ванній завдяки своїй практичності і стійкості до температури / вологи.

Пластик також часто використовується. Так, такі міжкімнатні перегородки виглядають непомітно, що аж ніяк не заважає їм служити вірою і правдою багато років і в будь-яких умовах. Це хороший вибір для офісних приміщень.